E-Ticaret Konusunda Yüksek Lisans Programı Açılıyor

Ülkemizde e-ticaret kullanım oranı giderek artmakla birlikte e-ticaret, geleceğin meslekleri arasında yerini aldı. Bu düşünceden yola çıkan Yeditepe Üniversitesi Elektronik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans Programını başlatıyor.

Elektronik platformlar, şirketlerin diğer şirketlerle olan ilişkilerini olduğu kadar, müşterileri ve tedarik zinciri içindeki bütün aktiviteleri de hızla dijital alana entegre ediyor. İnternet’in getirdiği kolaylıklar sayesinde mesafelerin ortadan kalkmasıyla dijital küresel pazarlar oluşuyor. Böylece dünyadaki iş potansiyeli de büyük oranda sanal ortama taşınıyor.  Bu bağlamda rekabet avantajı açısından önemli bir enstrüman olan e-ticaret tüm dünyada hızla yayılırken, bir çok işletme tarafından da yeni iş modeli olarak kabul ediliyor.

Elektronik Ticaret ve Teknoloji Yönetimi Programı, öğrencilerin web tabanlı platformlarda gelişen yeni iş modellerini keşfetmelerine ve uygulamalara ait yeni trendleri anlamalarına olanak sağlarken, onları elektronik ticaret alanındaki yeni kariyer fırsatlarına hazırlıyor.

Programda neler var?

Program, yönetim, finans, ekonomi, strateji, proje yönetimi ve girişimcilik ile E-İş, E-Pazarlama, müşteri yönetimi (E-CRM), web tasarımı, veri tabanı yönetimi ve bilgi teknolojileri gibi farklı disiplinleri bir araya getiren gerçek zamanlı projeleri ve sektörel uygulamaları içeriyor.

Kimler nasıl başvurabilir?

Programa, yeni üniversite mezunu olup E-Ticaret sektöründe kariyer yapmak isteyenler, halen bu alanda çalışmakta olup kendisini geliştirmek isteyenler, web tabanlı ticari bir girişimde bulunmayı planlayanlar, çalıştığı iş alanını değiştirmek ya da işlerini elektronik ticaret alanına kaydırmayı düşünen profesyoneller başvurabilirler. Başvuru tarihleri ise: 4-27 Ocak 2016 tarihleri arasında başvuru yapabilirler.