Üsküdar Üniversitesi, 3 öğrenciden 2’sine burs veriyor

Davranış bilimleri ve sağlık alanında uzman ve donanımlı personel yetiştirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi’nde her 3 öğrenciden 2’si burslu eğitim görüyor. Öğrenciler, %10 ile %100 arasında değişen burs olanaklarından yararlanabiliyor.

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, öğrencilerine zengin burs olanakları sağlıyor. Her 3 öğrenciden 2’sinin burslu eğitim gördüğü Üsküdar Üniversitesi, %10 ile %100 arasında değişen burslar veriyor.

ÖSYM Bursları

Üsküdar Üniversitesi’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda %100 burslu, %75 burslu, %50 burslu ya da %25 burslu olarak belirtilen programlarından birini tercih ederek, ÖSYM tarafından bu programa yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilerine veriliyor.

İlk tercihte %25 burs

Öğrenciler, birinci tercihte Üsküdar Üniversitesi’ni yazıp yerleştiklerinde %25, ikinci tercihte %15, üçüncü, dördüncü ve beşinci tercihlerinde ise %10 burs alabiliyor.

İlk 5 tercih bursu

ÖSYM tarafından Üsküdar Üniversitesi ücretli lisans ve ön lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden ilk 5 tercihinin tamamı Üsküdar Üniversitesi olan ve bu tercihlerinden birine yerleşenlere de %25 burs imkânı sunuluyor.

İlk binde olan öğrenciye aylık 1.000 TL burs

Üsküdar Üniversitesi’nin lisans programlarına ÖSYS sonuçlarına göre, ilk binde olup kayıt yaptıran öğrencilere, lisans eğitimi ve başarılarına katkı olarak akademik yıl süresince aylık 1.000 TL burs veriliyor.

Uluslararası Bakalorya Bursu

Üsküdar Üniversitesi’nin lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden Uluslararası Bakalorya diploma notu 32 ve üzeri olanlara eğitim-öğretim ücreti üzerinden %25 oranında indirim sağlanıyor.

TÜBİTAK Bursu

TÜBİTAK tarafından tespit edilen uluslararası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya alan ve ödül aldıkları alandaki tam burslu bölüm ve programlara kayıt yaptıran öğrencilere de eğitim-öğretim dönemlerinde aylık 300 TL burs veriliyor.

Mezun Bursu

Üsküdar Üniversitesi’nin ön lisans veya lisans programlarından mezun olup yeniden Üsküdar Üniversitesi programlarına yerleştirilen öğrencilere ise öğretim ücretinden %20 oranında indirim sağlanıyor.

Personel Bursu

Üsküdar Üniversitesi’ne kesin kayıt yaptırdığı esnada Üniversite’de veya NP Grup bünyesinde fiilen görevini sürdüren çalışanlar ile çalışanların birinci derecede yakınları (anne, baba, eş, çocuk) ile kardeşlerine %50 burs veriliyor.

Akademik Başarı Bursu

Üsküdar Üniversitesi öğrencileri her akademi yılı sonunda ağırlıklı genel not ortalamalarını 3,50 ve üzerinde tuttukları takdirde %50 ila %10 arasında değişen oranlarda indirim almaya da hak kazanıyorlar.

Özel Mahrumiyet Bursu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yurtlarında yetişenler, ilköğretim döneminde annesiz babasız büyüyen öğrencilere ve şehit-gazi çocuklarına da %50 indirim sağlanıyor.

Kurum Bursu

Üsküdar Üniversitesi’nin tüm ön lisans ve lisans programlarına kesin kayıt yaptırıldığı sırada; Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Üniversite ve Milli Eğitim Mensupları, 657’ye tabi çalışanlar ile çalışanların çocuklarına eğitim-öğretim ücretinde % 10 oranında indirim sunuyor.

Spor bursu

Üsküdar Üniversitesi’nin programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden milli sporcu belgesini ibraz edenlere %25, spor dallarından birinde profesyonel liglerde oynayan sporculara %20, ulusal müsabakalarda ferdi spor dallarında son üç yıl içinde ilk üç dereceye giren sporculara %15 oranında eğitim-öğretim ücreti indirimi veriliyor.

Bilim, sanat, din ve kültür bursu

Bilim, sanat, din ve kültür alanlarında uluslararası platformda başarı kazanmış öğrencilere eğitim-öğretim ücretinden %20, ulusal alanda başarı kazanmış olanlara da %10 indirim sağlanıyor.

Burslarla ilgili daha ayrıntılı bilgiye http://www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/167/burslar-ve-ogrenim-ucreti-burslaradresinden ulaşılabilir.