Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Günleri Başlıyor

Üniversite seçimlerini yapacak olan aday öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisi’ni ziyaret ederek tercih etmeyi düşündükleri bölümleri yerinde görüp inceleme olanağına sahip olacaklar. Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl, 19 – 27 Temmuz 2016 tarihleri arasında Güney Kampüs’te gerçekleşecek.

Boğaziçi Üniversitesi akademik programları, eğitim olanakları, burs seçenekleri ve kampüs imkânları hakkında adayları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla “Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisi” açıyor. Aday öğrenciler ve aileleri, 27 Haziran’dan itibaren tercih formlarının teslim edilme tarihine kadar Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisini ziyaret ederek, tercih etmeyi düşündükleri bölümleri yerinde görüp, inceleme olanağına sahip olabilecekler. Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisi Cumartesi ve Pazar günleri de ziyaret edilebilecek.

Ayrıca, 19-27 Temmuz 2016 tarihleri arasında bölüm öğretim üyeleri ve mezunlarının katılımıyla Bölüm Tanıtım Programları düzenlenecek. Tüm oturumlarwww.tanitim.boun.edu.tr/canli-yayin adresinden canlı yayınla izlenirken; aday öğrenciler ve velilerle canlı röportajlar yapılacak. Boğaziçi Üniversitesi’nin resmi Facebook ve Twitter üzerinden de izlenebilecek canlı yayınlar sırasında öğrenciler sorularını#bogazicinesor hashtag’i üzerinden sorabilecekler.

Aday öğrenciler 0530 168 87 70 telefon numarasını kullanarak WhatsApp üzerinden de üniversiteye ulaşıp sorularını yöneltebilecekler.

Tanıtım Günleri’ne Özel Seminer Dizisi

Boğaziçi Üniversitesi, Tanıtım Günleri etkinlikleri çerçevesinde yeni bir seminer dizisine başladı. “Kuşaktan Kuşağa Boğaziçili Olmak” başlıklı seminerde, Boğaziçi Üniversitesi’nin 150 yılı aşkın bir zamana yayılan birikiminin farklı dönem mezunları ile nasıl etkiler bıraktığı, onları nerelere getirdiği ele alınacak. 1970’lerden 2000’lere Boğaziçi’nde ve dünyada nelerin değiştiğine, üniversitenin nasıl yenilendiğine dair bir bakış sunmak üzere hazırlanan seminerler Boğaziçili mezunlar aracılığıyla adaylarla paylaşılacak.