Garanti Anadolu Sohbetlerine OKÜ Ev Sahipliği Yaptı

Garanti Bankası, Garanti Anadolu Sohbetleri ’nin 101. Toplantısına Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Toplantıda, Osmaniye’nin potansiyeli ve önündeki fırsatları nasıl değere dönüştürebileceği tartışıldı. Dünya Gazetesi Başyazarı Osman Saffet Arolat’ın yönettiği toplantıda Osmaniye adına açılış konuşmasını Vali Kerem Al yaparken Garanti Bankası adına açılış konuşmasını Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nazif Karadere yaptı.
Uzun soluklu yapılan Anadolu Sohbetlerinin Osmaniye’de yapılıyor olmasından memnun olduğunu ifade eden Vali Kerem Al, “Emtia piyasasında daralmanın yaşandığı, küresel ölçekte bir daralmanın söz konusu olduğu bir günde Osmaniye’mizi ilgilendiren önemli konuların seçilmesi ve bu konuların konuşularak daha da açığa kavuşması ilimiz ve ülkemiz için inşallah hayırlı olur” dedi.
Vali Kerem Al’dan sonra söz alan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nazif Karadere yaptığı konuşmasında; çelik sektöründeki son gelişmeler, lojistik merkezi çalışanları, tarım ve hayvancılık konularını gündeme getirdi.