Yılın Eğitim Kuruluşu

İÜ Sermaye Piyasaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (SERPAM), Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde Yılın Eğitim Kuruluşu Ödülü’nü aldı. Ödülü, İÜ SERPAM adına SERPAM Genel Sekreteri ve İşletme Fakültesi Finans Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri’nden Doç. Dr. Serra Eren Sarıoğlu aldı.

Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Yatırımcı İlişkileri Zirvesi 2015” kapsamında verilen Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde Yılın Eğitim Kuruluşu Ödülü İÜ Sermaye Piyasaları Araştırma Ve Uygulama Merkezi’nin oldu. İnternet sitesi kategorisinde birinciliği Türk Telekomünikasyon AŞ, ikinciliği TAV Havalimanları Holding AŞ, üçüncülüğü de Koç Holding kazandı. TÜYİD tarafından yatırımcı ilişkileri uzmanları arasında yapılan anket sonucunda ise Yılın Günlük Bülteni Ödülü İş Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin, Ekonomi Köşe Yazarı Ödülü Mahfi Eğilmez’in, Takip Edilen İnternet Sitesi Ödülü Bloomberg.com’un, Ekonomi Kanalı Ödülü Bloomberg HT’nin, Günlük Gazete Ekonomi Sayfası Ödülü ise Hürriyet ve Dünya gazetelerinin oldu.

Finansal sonuç açıklaması kategorisinde ise birincilik ödülünü Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ alırken, ikinciliği TAV Havalimanları Holding AŞ, üçüncülüğü Türk Havayolları elde etti. Yılın Faaliyet Raporu kategorisinde birincilik ödülü TAV Havalimanları Holding AŞ’nin, ikincilik ödülü Anadolu Efes Biracılık ve Malt. San. AŞ’nin, üçüncülük ödülü Türk Telekomünikasyon AŞ’nin oldu.

“Yatırımcı İlişkileri Zirvesi 2015” kapsamında düzenlenen zirve yemeği ve ödül töreni ise TÜYİD Başkanı Özge Bulut Maraşlı, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk ve Borsa İstanbul Genel Müdürü Tuncay Dinç’in katılımıyla gerçekleştirildi.