Türkiye’nin En İyi İşvereni

Her yıl olağanüstü kurum kültürüne sahip şirketleri belirleyen global araştırma ve danışmanlık şirketi Great Place to Work® Enstitüsü, Hilton Worldwide’ı “2 bininin üzerinde çalışana sahip şirketler” kategorisinde, 2016 Türkiye’nin en iyi işvereni seçti. Ödül duyurusu, Hilton Worldwide’ın otelcilikte gençleri bekleyen fırsatları göstermek için düzenlenen ve bir ay devam eden Hilton Careers@Hilton Live: Otelcilik Ayında Gençler (Hilton Careers@Hilton Live: Youth in Hospitality Month) etkinliği sırasında yapıldı.

 

Hilton Worldwide ayrıca, otelcilik sektörüne yeni adım atan gençleri desteklediği ve bu alanda uzun zamandır görev yapan çalışanlar için çeşitli fırsatlar sunduğu için “Farklı Kuşakların İşbirliği Özel Ödülü”ne layık görüldü.

 

“Türkiye’nin en iyi işvereni seçilmiş olmak bizim için önemli bir başarı. Takım Üyeleri’ni ve insan kaynakları uygulamalarımızı işimizin merkezine koyuyor, emeklerinin hak ettiği karşılığı görmesi için elimizden geleni yapıyoruz”  diyen Hilton Worldwide Üst Sınıf Otellerden Sorumlu Türkiye Bölge Müdürü sözlerini “Bu ödül, özellikle Takım Üyeleri’nin görüşleri ve Hilton’da çalışmanın kendilerini ne hissettirdiği esas alınarak verildiğinden bizim için çok değerli” diye sürdürdü.

 

Hilton Worldwide, Takım Üyeleri’nin tutkularını, bağlılıklarını ve sarf ettikleri çabayı ödüllendirmek için Türkiye dahil, dünyanın dört bir yanındaki otellerinde her yıl Takım Üyesi Teşekkür Haftası düzenliyor. Çeşitli etkinliklerin ve yarışmaların gerçekleştirildiği haftanın amacı, Hilton’un global başarısının ana eksenin oluşturan, Takım Üyelerinin sundukları katkıyı ve becerilerini gözler önüne sermek.

 

Hilton Worldwide Ortadoğu & Afrika, Türkiye Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü Koray Gençkul ise şöyle konuştu: “Yaptığımız her iş, ekip çalışmasına dayanıyor. Endüstrimizin global lideri olarak, otellerimizin itibarının en önemli kaynağı çalışanlarımız. Tüm Takım Üyeleri’ne emekleri, sadakatleri ve işlerini tutkuyla yaptıkları için teşekkür etmek istiyorum. Hedefimiz, işbirliğine dayanan, kapsayıcı ve herkese fayda sağlayacak bir kültür yaratmak ve çalışanlarımızın hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak, dünya standartlarında eğitim ve gelişim programları geliştirmek.”

 

Türkiye’de dördüncü kez açıklanan “En İyi İşverenleri” listesi, 50 – 500, 500 – 2 bin ve 2 binin üzerinde çalışan olmak üzere, dört kategoriden oluşuyor. Bu yılın kazananları, Türkiye’de 99 şirketten 64 bin 500 çalışanın katıldığı araştırma sonucunda belirlendi.

 

Great Place to Work®, yapılan tüm başvuruları, kendine özgü metodolojisiyle değerlendiriyor. Çalışan anketi ile şirketlerin uygulamaları ve programlarının ayrıntılı analizi üzerine kurulu söz konusu yöntemde güvenirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve ekip ruhu olmak üzere beş kriter esas alınıyor.

 

Great Place to Work® Enstitüsü, altı kıtada, 45’ten fazla ülkede araştırma yaparak öncü işyerlerini belirliyor. Dünya genelinde 10 milyondan fazla çalışanın katıldığı bir araştırmaya dayanan “en iyi işyerleri” yarışmasının temelini, işyerinin başarısının, yönetimin ve güvenin kurum kültüründeki yerinin ele alındığı, global olarak en kapsamlı ve en saygın araştırmalar arasında gösterilen bir dizi çalışma oluşturuyor.