Şaşırtma Garantili 9 Bilgi

Göz Kırpma: Göz kırpmak bize çok hızlı bir hareket gibi gelse de ömrümüz boyunca gözlerimizi kırptığımız süre 1,2 yıla denk geliyor. Yani bu süreyi göz kırpmanın aralıksız olarak devam ettiğini düşünürseniz toplam 1,2 yılımız karanlıkta geçecek demektir.
2

undefined

Kalp Krizi: 1998 yılında oynanan Arjantin-İngiltere Dünya Kupası çeyrek final maçı penaltılara gitmişti,İngiltere kırmızı kart gören David Beckham’dan yoksun geçti penaltılara ve Arjantine elendi. Bu acı sonuç karşısında İngiletere’de o gün ve devamında kalp krizi geçirme oranı yüzde 25 arttı.

3

undefined

Mona Lisa-Pablo Picasso: Tarihin en ünlü eserlerinden biri olan Mona Lisa tablosu 1911 yılında Louvre müzesinden çalındığında şüphelilerden birinin Pablo Picasso olduğunu bilmek herhalde herkesi şaşırtmıştır.

4

undefined

Ay-Usame bin Ladin ilişkisi: 11 Eylül’ün mimarı olarak bilinen Usame bin Ladin’ii bulmak için Amerika’nın harcadığı para ve zaman ile Aya gitmek ve gelmek mümkündü. Tam tamına 10 yıl ve 100 milyar dolar harcanmıştır.

5

undefined

Müze Ziyaretleri: İngiltere’de her yıl büyük seyirci çeken Premier lig maçlarına giden seyircilerin 7 katından fazlası müzelere gitmektedir. İnanılması güç bir istatistik değil mi?

6

undefined

Google ve Para: Google reklamlardan ortalama yılda 20 milyar dolar kazanıyor. Bu rakam Amerikanın ünlü kanalları CBS,NBC,ABC ve FOX’un prime time da kazandığı reklam gelirinden bile fazladır.

7

undefined

Harry Potter-Daniel Ratcliffe: Daniel ,Harry Potter rolünü kazanmasının ödülü olarak ailesinden erken yatağa gitmeyip Fawlty Towers dizisini izlemeye hak kazanmıştı. Nereden nereye geldiğinin en büyük kanıtı değil mi?

8

undefined

Charlie Chaplin: 1915 yılın’da San Francisco’da düzenlenen bir Charlie Chaplin benzerleri yarışmasında Charlie Chaplin’in bizzat kendisi de katıldı. Yarışı kazanmayı bırakın kendisine benzemediği için finale bile kalamamıştır.

9

undefined

Victor Hugo-Sefiller: Victor Hugo’nun ünlü eseri 1862 yılında ilk kez basıldığında,Hugo kitabının nasıl sattığını sormak için yayıncısına alaycı bir telgraf gönderir. Telgraf’ın tamamı şuydu ” ? ”,yayıncıdan gelen coşkulu cevap ise şöyleydi ” ! ”,kısa ve net bir anlaşma yöntemi.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here