Samsung Genç Yetenek Öğrenci Programı

Bilişim sektörünün global lideri Samsung, bu yıl ikinci kez hayata geçirdiği “Discover Samsung” projesiyle, gençleri iş hayatına hazırlamayı ve onlara Samsung’da çalışmayı deneyimletmeyi amaçlıyor

Samsung Electronics Türkiye tarafından, yaratıcı zekaları ve parlak fikirleriyle öne çıkacak üniversite öğrencilerinden, geleceğin potansiyel liderlerini seçmek üzere gerçekleştirilen proje sayesinde gençler, Samsung’da çalışma fırsatı yakalıyor.

Gençlerin gözünden S7 edge ve Gear VR

Mart ayında, projeye başvuran toplam 45 öğrencinin katılımı ile pazarlama stratejileri, ekip çalışması uygulamaları ve Samsung ürünlerini deneyimleyebilecekleri oyunlardan oluşan bir tam günlük çalıştay gerçekleştirildi. Samsung ekibinden seçilen mentorlar eşliğinde 4 hafta süre ile takımlar halinde çalışacakları “S7 edge ve Gear VR” ile ilgili projelerini teslim aldılar.

Jürinin seçeceği başarılı gençlere Samsung’da iş fırsatı

Samsung Galaxy S7 edge ve Gear VR ile ilgili olarak mentorlar eşliğinde konumlandırmalarını yapan ve 360 derece pazarlama fikirlerini geliştiren öğrenci grupları, 13 Temmuz 2016 tarihinde Samsung üst yönetim ekibinin jüri olarak yer aldığı toplantıda, sunumlarını gerçekleştirdiler. Jüri değerlendirmesi sonucunda 4 proje başarılı bulunurken projelerin sahibi olan 15 öğrenci, 1 Ağustos itibariyle Samsung’da çalışma fırsatını yakalamış olacak.

Discover Samsung önümüzdeki yıllarda büyüyerek devam edecek

Discover Samsung ile projede yer alan geleceğin liderlerinin, Samsung’da iş hayatını deneyimleme fırsatına sahip olmasını da hedeflediklerini belirten Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Meriç Tunç; ”2015 yılında temelleri atılan projemize bugüne dek 5 ilde 15 üniversiteden 200 öğrenci katıldı. Bu gençler, Samsung yöneticilerinden oluşan jüriye sunumlarını yaptılar. En iyi 3 projenin seçildiği değerlendirme sonucunda 9 öğrenci yarı zamanlı olarak işe başladı. Başarılı öğrenciler, Samsung Electronics Türkiye’de tam zamanlı çalışmaya devam ediyor. 2017 yılında, Discover Samsung projesini tüm Türkiye’ye yayarak projenin tüm üniversiteler nezdinde bilinirliğini artırmayı ve proje katılımcılarını 2-3 katına çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.