Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Tekniklerine Gençlerin Büyük İlgisi Var

Eleman.net olarak 2015-2016 öğretim yılında 20 farklı üniversite etkinliğinde gençlerle buluştuklarını söyleyen Eleman.net Murahhas Üyesi Savaş Ünsal, öğrencilerin özellikle doğru özgeçmiş hazırlama ve mülakat tekniklerine ilgi gösterdiklerini söyledi. Ünsal, gençlerin bu konularda kendilerini geliştirdikleri takdirde iş başvurularında birkaç adım öne geçeceklerinin farkında olduklarını belirtti.

Mavi yaka ve ara kademe pozisyonlarda lider insan kaynakları platformu Eleman.net, 2015-2016 öğretim yılında gerçekleştirdiği 20 farklı üniversite etkinliği ile gençlerle buluştu. Buluşmalarla ilgili bilgi veren Eleman.net Murahhas Üyesi Savaş Ünsal, iş hayatına adım atmaya hazırlanan üniversite öğrencilerinden gördükleri ilgiden son derece memnun olduklarını belirtti.

“Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde en çok ilgi gören konu başlıklarının özgeçmiş hazırlama ve mülakat tekniklerine yönelik olduğunu gördük” diye konuşan Ünsal, “Gençleri, amaca yönelik bir özgeçmişin ve görüşmelere mülakat tekniklerini bilerek hazırlanmanın iş başvurularında kendilerini birkaç adım öne çıkaracağına yönelik bilgilendirdik” dedi.

Üniversite buluşmalarında gerçekleşen stant etkinliklerinin de öğrencilerle doğrudan iletişim kurma açısından önemli olduğunu ifade eden Ünsal, “İnternetten iş arama süreçlerine ilişkin bilgi aktardığımız bu etkinliklerde, özgeçmiş formlarımızı doldurmaya yönlendirerek, öğrencilerin staj, part-time ve yeni mezun iş fırsatlarından yararlanmalarına da olanak sağladık” dedi.

Eleman.net, öğretim yılı boyunca kampüslerde düzenlenen kariyer günlerinde de gençlerle buluştu. Bu organizasyonlarda söz alan Savaş Ünsal, öğrencilerin çalışma hayatına atılmadan önceki motivasyonlarını artırmayı amaçlayan “Motivasyon” başlıklı sunumu ile uzun yıllara dayanan profesyonel iş hayatı ve yöneticilik deneyimlerinden bilgiler aktardı.