NN Hayat ve Emeklilik En İyi İşveren

NN Hayat ve Emeklilik üst üste aldığı “En İyi İşveren” ödüllerine 2023’te, şirketin bugüne kadar aldığı en yüksek skorla 8’incisini ekledi.

NN Hayat ve Emeklilik, Top Employer Enstitüsü tarafından her sene düzenlenen en iyi işverenler listesine bu yıl da üst üste 8’inci kez ve bugüne kadar şirketin aldığı en yüksek skorla ismini yazdırdı. Bu ödülle birlikte NN Hayat ve Emeklilik, Top Employer listesindeki sigorta sektörünü temsil eden tek şirket oldu.

Emeklilik hizmetleri, sigorta, bankacılık ve yatırım yönetimi alanında faaliyetlerini sürdüren uluslararası finansal hizmetler şirketi NN Group’un bir parçası olan NN Hayat ve Emeklilik, İş dünyasının saygın kuruluşlarından Top Employer Enstitüsü tarafından 2023 yılının En İyi İşvereni seçildi. NN Hayat ve Emeklilik, üst üste 8’inci kez bu sertifikayı almaya hak kazanarak, başarısını bir kez daha tescilledi. NN Hayat ve Emeklilik ayrıca, 2023 yılında, bugüne kadar aldığı en yüksek skorla bu unvanı elde etti. Türkiye’de 23 şirketin En İyi İşveren sertifikasını aldığı listede, NN Hayat ve Emeklilik, sigorta sektörünü temsil eden tek şirket oldu.

NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Anna Grzelonska, konu ile ilgili olarak; “NN’de değerlere dayalı bir kültürü teşvik ediyoruz ve meslektaşlarımızı en iyi olmaları için güçlendiriyoruz. Herkesin hoş karşılandığını, değerli olduğunu ve saygı duyulduğunu hissettiği bir ortam yaratma konusunda çeşitlilik ve katılım çabalarımızı geliştirmeyi hedefliyoruz. NN Hayat ve Emeklilik çalışanlarının kendilerini sağlıklı, mutlu ve güvende hissetmelerine büyük önem veriyoruz. Üst üste 8’inci kez verilen En İyi İşveren sertifikası, çalışanlarımızı desteklemeye yönelik sürekli çabalarımızın bir kanıtıdır. Bu bizi daha çeşitli ve kapsayıcı bir şirket olmaya bir adım daha yaklaştırıyor” dedi.

Sağladığı çalışma ortamı ve insan kaynakları politikaları ile çalışanlarını ilk sıraya koymaya odaklanan kuruluşları değerlendiren Top Employer Enstitüsü, dünyada beş kıtada 122 ülke, 2200’den fazla işveren ve 8 milyonu aşkın çalışanı temsil ediyor. En İyi İşverenler Enstitüsü, 33 yıldır daha iyi çalışma ortamları sunmayı amaçlıyor. Araştırma; insan stratejileri, çalışma ortamı, iyi yaşam, yetenek kazanımı, öğrenme ve çeşitlilik olmak üzere 6 insan kaynakları dalında toplam 20 farklı başlıkta gerçekleştirilen çalışmalarla belirleniyor.

NN Hayat ve Emeklilik, 11 ülkede faaliyet gösteren ve birçok Avrupa ülkesinde ve Japonya’da güçlü bir varlığı bulunan uluslararası bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group’un bir parçasıdır. Grup, dünya çapında yaklaşık 16.000 çalışanı ile 20 milyon müşteriye, emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. ING Group’un sigortacılık ve yatırım yönetimi iş kollarını oluşturan NationaleNederlanden, ING Insurance Europe, ING Life Japan ve ING Investment Management şirketleri, 1 Mart 2014 itibariyle NN Group NV çatısı altında toplanmıştır. NN Group bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olarak, hayat ve hayat dışı sigorta ürünlerinde Hollanda başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ve Japonya’da hayat ve emeklilik ürünlerinde güçlü bir konuma sahiptir. NN Group, 2 Temmuz 2014 tarihinde NN borsa kodu ile Euronext Amsterdam borsasında işleme açılmış ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 14 Nisan 2016 tarihinde ING, NN Group’taki kalan hisselerini satmaya karar vermiştir. 27 Aralık 2016 tarihi itibarıyla NN Group’un Hollanda’da ve Delta LIoyd Yönetim Kurulu’nun Belçika’daki faaliyetlerini birleştirmesi konusundaki teklifte anlaşılmıştır ve 12 Nisan 2017 tarihinde Delta Lloyd’u devralma işlemi tamamlanmıştır. Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde NN Group’un (eski ünvanıyla ING Group) OYAK Emeklilik A.Ş.’nin %100 hissesini satın almasıyla başlamıştır. NN Hayat ve Emeklilik (nnhayatemeklilik.com.tr)

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here