Lösemiyi Yendi İki Üniversite Birden Kazandı

Lösemi hastalığıyla 16 yaşındayken tanışan 22 yaşındaki Nisa Nur Türkmen, hem kanseri yendi hem de üniversiteli olma hayaline kavuştu.

Nisa Nur Türkmen’in en büyük isteği avukat olmaktı. Ancak lise birinci sınıfta lösemi teşhisi konuldu. Bir taraftan hastalıkla diğer taraftan da kemoterapinin yan etkileriyle savaşıyordu. Kemoterapi sırasında çok zorlandığını anlatan Türkmen “Bu süreci tam genç kızlık dönemimde yaşadım. Herkesin süslenerek gezdiği bir dönemde maskelerle dolaştım ve saçlarım yoktu. O dönem bana çok büyük bir olgunluk kattı. Lisede arkadaşımın sapsarı ipek gibi saçları vardı. Bir gece sabaha kadar ağlamıştım. Şu anda sağlığım olsun da saçım olmasa da olur diyorum. Yaşıtlarımın kafasında problem olarak gördüğü şeyler benim için hiç önemli  olmuyor. Sağlıktan önemlisi yok” dedi. Tedavisinin ardından sağlığına kavuşan Türkmen, Hacettepe Üniversitesi matematik bölümünü kazandı, bir yıl bu bölümde okudu. Hukukçu olma hayalini gerçekleştirmek için tekrar sınava giren Türkmen, Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okumaya hak kazandı. Şimdi o bir avukat adayı…

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here