20 BİN ÖĞRENCİYE FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ

Doğuş Grubu tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle, Para Durumu ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) katkılarıyla yürütülen 3Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı, Türkiye’nin dört bir yanında eğitimlerine devam ediyor. Program kapsamında İstanbul’da gerçekleştirilen eğitimlerle bu yılki eğitim-öğretimin bahar döneminde 43 okul ve 350 şubede toplam 11 bin 209 öğrenciye ulaşıldı. 2015 – 2016 eğitim-öğretim yılında ise toplam 77 okul ve 632 şubede 19 bin 598 öğrenciye ulaşıldı. 4 yılda 48 ilde 410 bini aşkın öğrenciyi tasarruf ve birikim gibi finansal kavramlarla tanıştıran 3Kumbara, 2017 sonunda 81 ilde toplam 500 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Doğuş Grubu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle, Para Durumu ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) katkılarıyla dört yıldır yürütülen ‘3Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitimi Programı’ Türkiye’nin dört bir köşesinde binlerce ilköğretim 4. sınıf öğrencisine ulaşmaya devam ediyor. Eğitim programı ile bu yıl İstanbul’da 77 okul ve 632 şubede toplam 19 bin 598 öğrenciye ulaşıldı.

‘Biriktir, paylaş ve doğru şekilde harca’ sloganıyla çocukları ‘birikim’, ‘paylaşma’, ‘harcama’ kumbaralarıyla tanıştıran 3Kumbara, bugüne kadar 48 ilde 411.217 öğrenciye ulaştı. 3Kumbara eğitimlerinde öğrenciler birikim, tasarruf gibi kavramlarla tanışmanın yanı sıra hayal kurma ve o hayale ulaşmak için basit ev ekonomisi kurallarını nasıl uygulayacaklarını da öğreniyor. Eğitim kapsamında düzenlenen panayırlarda öğrenciler, kendi elleriyle hazırladıkları ürünleri sergileyerek satışa sunuyor. Panayırla girişimcilik adına ilk adımlarını atan öğrenciler, böylece hem para alışverişini hem de para kazanmayı deneyimliyor.

2017 yılı sonunda 81 ilde 500 bin öğrenciye ulaşmayı hedefleyen 3 Kumbara, ayrıca öğrencilerin velilerine ve sınıf öğretmenlerine de eğitim desteği veriyor. Bu yılki çalışmalarını zenginleştiren 3Kumbara, oyun teorisi, akran değerlendirme eğitimi, sınıf anneleri üzerinden veli eğitimi, işitme engellilere yönelik eğitimler de düzenliyor. Doğuş Grubu çalışanlarının 2015 yılından bu yana “Doğuş’tan 3Kumbara Gönüllüleri” adıyla katkıda bulunduğu 3Kumbara, grup şirketlerinde çalışan bağlılığını artırmak gibi önemli bir misyonu da üstlenmeye devam ediyor.

PAYLAŞ
Kariyerim Dergisi, Türkiye kampüslerinin sesi ve mecrası olmak için kurulmuş üniversite ve kariyer odaklı bir dergi ve web platformudur.